Audycje umuzykalniające

AUDYCJE UMUZYKALNIAJĄCE POD PATRONATEM FILHARMONII KOSZALIŃSKIEJ
W ROKU SZKOLNYM 2019/2020

W dniu koncertu prosimy o ubranie dzieci w strój galowy

 

 18.IX.2019
KOLORY W MUZYCE
(dwóch gitarzystów)
Co to jest kontrast i jakie zastosowanie ma w muzyce? Kolorów w muzyce oczywiście nie zobaczymy, ale za sprawą dynamiki i frazowania z łatwością je sobie wyobrazimy.
 16.X.2019 WYSPIARSKIE MELODIE I RYTMY
(dwóch perkusistów, akordeon)
Poznamy liczne instrumenty perkusyjne zarówno te popularne, jak i pochodzące z odległych stron świata. Taka też muzyka będzie nam towarzyszyła.
 27.XI.2019 NAJPĘKNIEJSZE PIOSENKI Z BAJEK
(flet, obój, fagot)
Bajka muzyczna zachęcająca do zdrowego odżywiania. Liczne zagadki, wspólna zabawa, ciekawostki o owocach i warzywach, a wszysko okraszone dowcipną muzyką.

 18.XII.2019 WĘDRÓWKI ARTYSTKI MRÓWKI
(dwoje skrzypiec, altówka)
Ze zniszczonego przez chuligana mrowiska wyrusza w świat Artystka Mrówka w celu odszukania straconych podczas kataklizmu rytmu i tempa potrzebnych do pracy. Po drodze spotyka różne postacie. W końcu zgłębiając tajniki muzyki i ucząc się gry na instrumencie, znajduje to czego szukała.
29.I.2020 DYSCYPLINY SPORTOWE
(śpiew, gitara, keyboard)
Za sprawą tematycznych piosenek i melodii poznamy najpopularniejsze dyscypliny sportowe. Ruchem i gestem nasladować będziemy naszych ulubionych sportowców.
26.II.2020
NAJPIĘKNIEJSZY INSTRUMENT - GŁOS
(śpiew, flet, piano)
Zabawa muzyczna pokazująca możliwości głosu ludzkiego, ale również naśladującego głosy natury. Będą ćwiczenia emisyjne i dykcyjne, a zabawy wplecione w wiersze J. Tuwima: "O Panu Tralalińskim", "Spóźniony słowik", "Ptasie radio".
04.III.2020
ROWEROWA PRZYGODA MALINKI
(śpiew, keyboard)
Malinka podczas wycieczki rowerowej uczy się zasad ruchu drogowego, a dzieci jakie wzory zachowania należy wykorzystać w trudnych sytuacjach. Bajka wyzwala emocje i przeżycia, ale uczy też wiary i optymizmu oraz poczucia bezpieczeństwa.
08.IV.2020 TACY TRZEJ...
(dwoje skrzypiec, altówka)
Trzy postacie niekoniecznie będące ludźmi, choć o ludzkich obliczach. Każda z nich zajmuje się czymś innym. Łączy ich miłość do muzyki. Postanawiają swoje dotychczasowe życie zamienić na pełną przygód podróż, w której muzyka odegra najważniejszą rolę.
20.V.2020
CZERWONY KAPTUREK
(flet, obój, keyboard)
Muzyczna bajka z morałem w której dzieci biorą czynny udział. Pokazuje skutki nieodpowiedniego zachowania, uczy szacunku i mówi o tym, że należy słuchać dorosłych, gdyż jeśli czegoś nam zabraniają, to wiedzą, dlaczego to robią.
17.VI.2020
KTO TO JEST MULTIINSTRUMENTALISTA?
(multiinstrumentalista, perkusja, keyboard)
Klarnet, flet prosty, gitara, saksofon,mini akordeon, sopilka, śpiew, a wszystko to w wykonaniu jednego muzyka, któremu będą towarzyszyć instrumenty perkusyjne i keyboard.